ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահ Բաբկեն Թունյանի նախաձեռնությամբ եւ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորների, Կառավարության, Երեւանի քաղաքապետարանի ներկայացուցիչների, տնտեսվարողների ու փաստաբանների մասնակցությամբ տեղի է ունեցել փակ ձեւաչափով աշխատանքային քննարկում՝ «Առեւտրի եւ ծառայությունների մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի վերաբերյալ:
Նախագիծն առնչվում է սահմանափակման ենթակա ծառայությունների (գիշերային ակումբներ, կարաոկեներ եւ այլն) չափորոշիչներին:
Քննարկման ընթացքում սահմանափակման ենթակա ծառայության օբյեկտների գործող կարգավորումների առաջարկ-հիմնավորումների վերաբերյալ ներկայացվել են  կարծիքներ, դիրքորոշումներ եւ առաջարկներ:

A working discussion, initiated by the Deputy Chair of the NA Standing Committee on Economic Affairs Babken Tunyan, on the RA draft law on Making Addendum to the Law on Trade and Services was held in closed format with the participation of the deputies from the Civil Contract Faction, representatives of the Government, Yerevan Municipality, economic entities and lawyers.
The draft is related to the standards of facilities with limited service (nightclubs, karaoke etc.).
During the discussion, opinions, positions and proposals were presented related to the proposal/justifications of the current regulations of facilities with limited service.